GOTS

 

Udržitelný textil a potisk

Aby byl textilní produkt skutečně udržitelný, musí být šetrná i každá část jeho výrobního procesu, tedy od pěstování, zpracování až po finální úpravy jako je potisk či balení. Textil se sice může pyšnit tím, že je z organické bavlny, ale pokud v dalších krocích jeho výroby není brán ohled na udržitelné principy, například pokud je barvem nebo potištěn toxickými barvami, tak ztrácí svou původní hodnotu i jedinečné přínosy daného materiálu.

Od úplného začátku nás zajímá vše, co je možné udělat ekologičtěji, než je běžné. Jelikož se snažíme chovat šetrně k přírodě i v našich osobních životech, je to pro nás přirozené i v businessu. Jako jedna z prvních evropských tiskáren na textil tiskneme výhradně ekologicky eco-friendly barvami, které neobsahují žádné těžké kovy či ftaláty.

GOTS certifikát

Záruka ekologické a etické výroby

Certifikace podle globálního ekologického standardu (z anglického Global Organic Textile Standard - GOTS) je celosvětově uznávaná jako nejvyšší standard ve výrobě, zpracování a potisku textilu (merchandise, oděvy, domácí textil, výrobky osobní hygieny a péče), vyrobeného z certifikovaných ekologicky vypěstovaných surovin. 
 
Certifikát GOTS sleduje přísná kritéria v oblasti šetrnosti k životnímu prostředí a společenské odpovědnosti v celém dodavatelském řetězci - od pěstování zdrojového materiálu, přes textilní zpracování ve všech jeho fázích, balení až po distribuci a potisk. Zajišťuje nejen přísnou kontrolu výroby z ekologického hlediska, ale i dodržování etické stránky výroby v souladu s Fair Trade. Je tedy jednoznačnou a nejlepší volbou, pokud člověk hledá kvalitu a transparentnost ve všech aspektech výroby.

Certifikaci GOTS uděluje nezávislý certifikační orgán schválený v rámci GOTS a všechny provozy jsou pravidelně kontrolovány. 

 

PETA-Approved Vegan certifikát

 

Záruka etické výroby. PETA, neboli People for the Ethical Treatment of Animals (Lidé pro etické zacházení se zvířaty), je mezinárodní nezisková organizace, která se věnuje ochraně práv zvířat. PETA bojuje proti různorodé podobě týrání zvířat ať už při laboratorních experimentech, produkci jídla a oblečení nebo zábavě.

Zabýváme se potiskem vlastního textilu, vedle výrobních procesů potisku je výběr a nabídka samotného textilu důležitou součástí naší práce. Podmínky jeho výroby nám nejsou lhostejné, proto volíme materiál který je organický, vyrobený šetrně k přírodě.